אם אתה סובל מכאב כרוני, אינך לבד. כאב כרוני משפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. במקרים רבים, בעיה זו אינה זוכה לתשומת-לב טיפולית נאותה, וללא טיפול היא עלולה להשפיע לרעה על כל היבט בחייך.

מהו כאב כרוני ?

השלב הראשון בהקלה על הכאב ושיקום יכולתך ליהנות מפעילויות כאלה ואחרות הנו להבין מהו כאב ומדוע אנו חשים אותו. כאב הנו התגובה הטבעית של הגוף לפגיעה או לנזק אפשרי. כאב מופיע כשקצות עצבים מיוחדים, המכונים קולטני כאב, מפעילים אות העובר דרך חוט השדרה אל המוח שם הוא מזוהה ככאב. אותות אלה עשויים להשתחרר בתגובה למחלה, לפציעה או לשינויים כימיים בתוך הגוף.כשהכאב נמשך זמן רב, הוא מכונה כאב כרוני.lowerbackpain

כאב כרוני מוגדר באופן כללי ככאב, הנגרם עקב מחלה או פציעה ונמשך שישה חודשים או יותר. כאב זה עלול להיות קשה לטיפול, מכיוון שלעתים קרובות מקור הכאב אינו ידוע והכאב משתנה באופן ניכר מאדם לאדם. כאב כרוני עשוי גם להשתנות במהלך היום – בהתאם לפעילות, למצב הרוח, לרמת המתח או למצב הבריאותי הכללי. 

כאב כרוני נחלק לשתי קטגוריות – נוסיספטיבי ונוירופתי. ההבדל בין הקטגוריות הנו הגורם לכאב, כיצד הוא מורגש וסוגי הטיפולים העשויים לסייע לו.

כאב נוסיספטיבי

כאב נוסיספטיבי הנו כאב עמום או חד, העשוי להיות קל או חמור. ברוב המקרים, ניתן למתן סוג זה של כאב על ידי הסרה של הגורם לגירוי או על ידי טיפול רפואי בגורם זה. כאב סרטן וכאבי מפרקים הם הסוגים הנפוצים של כאב כרוני נוסיספטיבי. ברוב המקרים, כאב נוסיספטיבי מגיב היטב לתרופות לשיכוך כאבים, לחומרים נוגדי-דלקת או לטיפולים תרופתיים אחרים. כאב זה אינו מגיב היטב בדרך כלל לגירוי עצבי.

כאב נוירופתי

כאב נוירופתי הנו התגובה של הגוף לפציעה, למחלה או לטראומה. כאב זה מוגבל בדרך כלל לאזור קטן (לדוגמה, טראומה הנגרמת על ידי ניתוח). כאב נוירופתי עשוי להיות חד, חזק, הולם או דוקר. כאב זה עשוי גם להתבטא כתחושת שריפה, כתחושת עקצוץ או כהעדר תחושה. ברוב המקרים, כאב נוירופתי אינו מגיב ככאב נוסיספטיבי לטיפולים רגילים נגד כאב (לדוגמה, תרופות ללא-מרשם ותרופות במרשם לשיכוך כאבים). בניגוד לכאב נוסיספטיבי, לעתים קרובות ניתן לטפל בכאב נוירופתי באמצעות גירוי עצבי. גירוי עצבי אינו מטפל בגורם לכאב אלא בסימפטומים של כאב זה. גירוי עצבי משמש זה מכבר לטיפול בכאב הנובע מתסמונת ניתוח הגב הכושל (FBSS), מתסמונת שלאחר כריתת קשת החוליה או ממחלות נוירופתיות אחרות. ברר עם הרופא שלך אם גירוי עצבי עשוי להתאים לכאב שאתה סובל ממנו. 

כל המידע באתר זה הינו לידיעה בלבד ואינו בא להחליף התייעצות עם רופא. אין לראות במידע המוצג באתר כהמלצה טיפולית כלשהיא
All content of this website is for information purposes only. The information is provided to support information and advice from healthcare professionals. The information on this website should not be taken to substitute the expertise and judgement of your regular doctor, pharmacist or other healthcare professional.
© 2017 Medogar Medical Equipment LTD. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search