הסבר כללי על שיטת הטיפול:

 

 

סרטון מתוך התכנית סטטוסקופ בערוץ 13 : טיפול בכאב כרוני ע"י גירוי שורשי חוט השדרה- ד"ר רות גור

 

 

DRGהרקע מדעי לגירוי שורשי חוט השדרה:

המערכת הייחודית של חברת ABBOTT לגירוי שורשי חוט השידרה (DRG) לשיכוך כאב, פועלת ע"י מודולציה של קבוצת תאי עצב (גנגלייה) הממוקמות בשורשי העצבים היוצאים מחוט השידרה.

לתאי ה DRG תפקיד חשוב בפיתוח ושמירה על כאב כרוני. התאים מכילים תאי עצב תחושתיים ראשוניים העוברים שינוי במצב של כאב כרוני. הכאב הנוצר מתאי הDRG הינו ייחודי וממוקד, ובכך ניתן למקד את הטיפול בו במספר שיטות.

מדוע יש למקד את הטיפול ב-DRG על מנת להשיג הקלה על הכאב ? ה DRG בנוי מתאי עצב סנסורים ראשוניים (PSN) הממוקמים בחלל האפידורלי והאינטרא-ספינאלי בעמוד השידרה.

המדע מאחורי תרפיה DRG:

טכנולוגיית הנוירוסטימולטור הבלעדית של ABBOTT לגירוי שורשי חוט השידרה (DRG) פועלת באמצעות ויסות ה- DRG, שהינם קבוצה של תאי עצב בעמוד השדרה הסמוכים לשורש העצב הגבי. ה- DRG הינו גורם קריטי בפיתוח והמשכיות של כאב כרוני.

ה DRG מכיל תאים של נוירונים תחושתיים ראשוניים העוברים שינויים פתופיזיולוגיים העומדים בבסיס הכאב הכרוני.

תהליכי הכאב הייחודיים של ה- DRG ושיקוליו האנטומיים הופכים אותו למטרת אידיאלית לטיפול במצבי כאב כרוניים ממוקדים שונים.

מדוע טיפול ממוקד ב DRG הינו קריטי לשיכוך הכאב ?

ה- DRG הינו מבנה עצבי אפידורלי, בתוך עמוד השדרה, ובו תאי נוירון תחושתי ראשוני (PNS) המגלמים את המקור העיקרי של זרימת מידע תחושתי מהעצבים הפריפריים למערכת העצבים המרכזית, ומהווים גם נקודת עיבוד חשובה של מידע תחושתי.

כאב הוא סוג אחד של מידע תחושתי, המועבר ומעובד על ידי PSN בתוך ה- DRG.

בדרך כלל הכאב מייצג חוויה תחושתית מגוננת חשובה, אך במצבים פתולוגיים, הכאב הופך למצב כרוני. מחקרים הראו כי גירוי חשמלי תמידי, של תאי הDRG יכול להביא להקלה משמעותית ברמות הכאב הכרוני.

הורדת מדריכים בעברית:

גירוי שורשי חוט השדרה (DRG) לטיפול בכאב כרוני  [הורדה]

שיכוך כאב במינון מדוייק וממוקד

ABBOTT הינה החברה הראשונה והיחידה המייצרת מערכת לטיפול בכאב ע"י גירוי שורשי חוט השדרה (DRG) המאושרת על ידי ה- FDA. המערכת מורכבת מאלקטרודה/ות המחוברות לקוצב המשדר גירוי חשמלי מדויק לעצבי המטרה למטרת שיכוך הכאב.

כל המידע באתר זה הינו לידיעה בלבד ואינו בא להחליף התייעצות עם רופא. אין לראות במידע המוצג באתר כהמלצה טיפולית כלשהיא
All content of this website is for information purposes only. The information is provided to support information and advice from healthcare professionals. The information on this website should not be taken to substitute the expertise and judgement of your regular doctor, pharmacist or other healthcare professional.
© 2017 Medogar Medical Equipment LTD. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search